×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

  • تاریخ انتشار : 1402/08/08 - 11:06
  • بازدید : 20
  • تعداد بازدیدکننده : 18
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

مصاحبه اختصاصی با آقای دکتر نایبعلی احمدی

مصاحبه اختصاصی با آقای دکتر نایبعلی احمدی

معاون پژوهشی مرکز

 

خلاصه ای از عملکرد خود را طی مدت حضور در مرکز ارائه نمایید؟

با توجه به تخصص اینجانب در حوزه میکروب شناسی بخصوص انگل شناسی، پایه گذار تحقیقات پروتئومیکی در این حوزه شدم. بدین منظور پروژه های متنوعی با دیگر همکاران مرکز طراحی و اجرا نموده ام. اخیراً با استفاده از بیوانفورماتیک توسط تیم پژوهشی اینجانب چشم انداز جدیدی در تحقیقات مرتبط گشوده شده است.

 

با توجه به فعالیت خود پیشنهادات موثر در ارتقاء امور مرکز را ارائه نمایید؟

افزایش ارتباط علوم پایه پزشکی و بالین، استفاده از تجارب پژوهشگران بالینی، همکاری با مراکز موازی، تربیت پژوهشگران جوان، طراحی پروژه های ملی، حرکت به سمت مرجعیت علمی در جهان در حوزه پروتئومیکس از جمله فعالیت های هستند که می تواند در پیشبرد اهداف مرکز موثر باشند.

 

چشم انداز چند سال آینده فعالیت های مرکز را چگونه می بینید؟

با لحاظ تاریخچه و سابقه فعالیت های پژوهشی مرکز، چشم انداز مثبتی در جهت رفع نیازهای حوزه سلامت دیده می شود. به نظر می رسد که بکارگیری پروتئومیکس در حل مشکلات تشخیص، درمان و حتی پیشگیری سبب موفقیت های شایانی می شود.

 

موثر ترین طرح تحقیقاتی که تاکنون در مرکز اجرا نموده اید بطور اختصار معرفی نمایید؟

بررسی پروتئومیکی و بیوانفورماتیکی لیشمانیا تروپیکا و لیشمانیا ماژور به منظور دستیابی به عوامل بیماری زا در انگل و نیز یافتن هدف های دارویی در درمان بیمار از جمله طرح های اجرا شده موفق در مرکز است. دستاورد های این طرح توانست مکانیسم بیماری زایی انگل را تبیین نماید و همچنین چشم انداز موثری در جهت درمان و کنترل بیماری ایجاد نماید.

 

  • گروه خبری : خبر فرهنگي
  • گروه خبری : 133903
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب